פלג ריהוט משרדי

ריהוט גן

מזל טוב, החלטתם להשקיע בגינת ביתכם. על הפרק מדשאה יפה, בריכת נוי מלאת דגים ומסלעה מעליה, כמה עצים צעירים ודק מהמם עם שמשייה מעלפת מעליו. מה עכשיו? לכאורה יש כבר את כל שצריך כדי להפוך את חוויית השהייה מחוץ לבית לנהדרת, מפנקת ומתגמלת, אבל רגע... דמיינו לעצמכם שמגיעה שעת הבילוי או האירוח בגינה, כולם מתקבצים ואז מגלים שאין איפה לשבת, סביב מה לאכול והיכן להניח את הכיבוד. נכון, אפשר לאייש את הגן או את הדק והמרפסת ברהיטים ישנים, או לגרור אל הגן את כורסת הטלוויזיה, שולחן הסלון ואיזו עגלת תה מקרטעת, והנה האירוח מושלם. האמנם?

כדי לשדרג גן או מרפסת באמת חייבים רהיטים שנועדו לשם כך, זאת אומרת – רהיטי גן. ריהוט גן הוא ריהוט שזכה לעיצוב מיוחד שמטרותיו נוחות, מראה נינוח וטבעי, וכמובן עמידות בתנאי מזג אוויר של חוץ ולא בתנאים השוררים בפנים הבית. ריהוט גן ראוי לוקח בחשבון עמידות בפני רטיבות של לחות, טל או אפילו גשם, אפשרות לניקיון קל במחי ניגוב, לפעמים אפשר גם לקפל אותו או לשנע אותו בקלות מנקודה לנקודה בחצר, ואם יש בכך צורך הוא גם כזה שיכול לעמוד ביציבות ובבטחה על דשא או משטחים לא אחידים.

בנוסף, ולא פחות חשוב, מספק ריהוט גן חדש, מושקע ואיכותי הרבה שיק וטאץ' סטייליסטי לגינת או מרפסת הבית. הוא מכניס אל השטח המתאפיין במגע עם הטבע – ישיבה תחת כיפת השמיים, לצד פכפוך מים, במקום בו האוויר חופשי וקיימת גם צמחייה – אלמנטים שצריכים להשתלב היטב עם הקיים. הכוונה היא לריהוט שמתחשב בצבעי האזור, שמתבלט על הרקע שלהם בכוונה או שמשתדל להפגין כמה שפחות דומיננטיות. זהו ריהוט שיתאים למראה בעל נוכחות ירוקה, או דווקא לגינה שרובה מחופה בדק ושברצון בעליה להוסיף לה עוד ממראה העץ היפה.

רהיטי הגן המוצעים למכירה מאוד שונים אלו מאלו. הפשוטים שבהם הם רהיטי הגן העשויים מפלסטיק פשוט, שעל פי רוב נמכרים בצבעים סטנדרטיים ובמבחר צבעוני דל. מחיריהם נוחים במיוחד, אבל עמידותם לאורך שנים מוטלת בספק בשל שחיקת הפלסטיק. לזמן מה, בראשית שנות השמונים, זכו רהיטים אלו לפופולאריות רבה, אולם כיום הם משמשים לרוב רק בסביבה ציבורית פשוטה. לבתים פרטיים או למרפסת של דירות מעוצבות מיוצרים כיום רהיטי גינה בסטנדרט חדש – מושקעים, יפהפיים, יציבים ועמידים במיוחד – שמעניקים לאזור בו הוצבו שדרוג רציני, ולאירוח בגן או במרפסת סגנוּן ויוקרה.

בעידן הנוכחי יש לכל חנות שמכבדת את עצמה יש קולקציה איכותית ומגוונת, אם זה ריהוט גן לילדים או למבוגרים (ולעיתים אף מפוארות) של רהיטי גן שעשויים ממבחר חומרי גלם שונים חלקם טבעיים, קלילים וכאלו שכמו זורמים עם הטבע, כמו: ראטן, אצות, במבוק, קש ועץ (עץ טיק בורמזי נחשב לאיכותי ביותר לצורך בניית רהיטי גן). לצד חומרים אלו ניתן למצוא גם ריהוט גן העשוי מברזל, נירוסטה ופלסטיק חדיש וחזק במיוחד. כל שעליכם לעשות הוא לבחור את ריהוט הגן המתאים לכם במראה ובתכונות ולכשתדעו להגדיר את הפרמטרים הללו פשוט צאו לחנויות, התבוננו על הקטלוגים, שבו ונסו את ההיצע, ורכשו לכם ריהוט גן מתקדם ומרגש שיהפוך גם את הבילוי שלכם בסביבה הקרובה שמחוץ לביתכם למענג ויפה במיוחד.